Turistické víza do Kanady

Turistické víza do Kanady

Od 10. 11. 2016 Kanada zavádza pre návštevníkov prichádzajúcich do krajiny lietadlom povinnosť tzv. predcestovnej elektronickej autorizácie eTA (Electronic Travel Authorization).

Autorizácia eTA je povinná aj v prípade leteckých tranzitov cez Kanadu. Autorizácia eTA nie je povinná pre návštevníkov prichádzajúcich do Kanady autom/loďou/vlakom. Poplatok za eTA autorizáciu je 7 CAD. Platnosť eTA autorizácie je 5 rokov (resp. do doby platnosti cestovného pasu uvedeného v eTA formulári).

Pre vyplnenie eTA formuláru sú potrebné: platný cestovný pas / kreditný karta Visa®, MasterCard®,  American Express®, e-mailová adresa.

V súvislosti s letenkami Kanada dôrazne odporúča získanie autorizácie eTA ešte pred ich nákupom. V prípade osôb s dvojitým kanadsko-slovenským občianstvom je nevyhnutné, aby cestovali na kanadský pas!

Elektronický formulár eTA si môžte vyplniť TU

***Slovenskí občania s trvalým pobytom v Kanade (permanent residents) nemusia žiadať o eTA – v takomto prípade je však nevyhnutnou podmienkou vlastnenie platnej pobytovej karty (Permanent Resident Card). Podobne o eTA nemusia žiadať držitelia platných pracovných alebo študentských povolení, ktorí sa už nachádzajú v krajine a neopustia ju v čase platnosti povolenia letecky (môžu ju teda opustiť autom/loďou/vlakom). V prípade opustenia krajiny letecky, resp. v prípade prvého vstupu do krajiny musia držitelia platných kanadských pracovných alebo študentských povolení, vrátane tzv. working holiday víz (International Experience Canada) získať eTA.

Ako postupovať, ak ste ešte nedovŕšili 18 rokov a cestujete do Kanady bez rodičov?

Ak nemáte ešte 18 rokov a plánujete cestu do Kanady, budete potrebovať nasledovné dokumenty:

  • platný cestovný pas
  • originál alebo kópiu rodného listu
  • LETTER OF AUTHORIZATION - list v angličtine alebo francúzštine, ktorý je podpísaný zákonnými zástupcami, v ktorom budú uvedené: mená rodičov alebo zákonných zástupcov, adresa, telefónne číslo, tie isté údaje o osobe, u ktorej bude neplnoletý v Kanade bývať
Spracuvávame súbory cookies. Pomáhajú nám k správnemu fungovaniu webovej aplikácie, k poskytovaniu funkcií sociálnych sietí, personalizácii obsahu a inzercie a k analýzam jeho návštevnosti. Používaním webu súhlasíte s ich využívaním